2019. augusztus 2., péntek

"Mindenki szurkoljon!" - Képekben a DVSC-Torino meccs

Már a sorsoláskor lehetett tudni, hogy az idén a nemzetközi szereplés végét jelenti a Debreceni VSC-nek a Torino FC. Az ottani 3-0 után pedig csak a szép búcsúban lehetett reménykedni. Reménykedő volt is bőven, hiszen a bemondott hivatalos adat szerint 15.350-en voltunk a Nagyerdei Stadionban, ami a szabadon hagyott biztonsági szektor figyelembe véve, gyakorlatilag telt házat jelent.
   (Nagyításért katt a képekre)
A 4-1-es végeredmény egyértelmű, megérdemelt volt a vendégek sikere, ha az kellett volna, hogy további 4-et rúgjanak a biztos továbbjutáshoz, akkor rúgtak volna akár 5-öt is... Ezzel nem bírálni akarom a DVSC-t, sőt, bennük ennyi volt, becsülettel hajtottak és ezt méltányolta a közönség. Azt is mondhatom a többi magyar csapat (le)szereplését látva, hogy a szám szerinti eredmény ellenére a DVSC mutatta a legjobb focit ezen a napon és szolgálta leginkább ki közönségét. Ez a Torino ellen ennyire volt elég, a következő hazai meccsük a Kisvárda ellen lesz, ellenük bizonyára többre futja ennyiből, de hiszen az egy más világ...
A meccs már nap közben megkezdődött, az olasz szurkolók a Fórum melletti Roncs kocsmánál "melegítettek":
Szinte annyi rendőr vigyázott rájuk, ahányan ők maguk voltak:
Megjelentek debreceni szurkolók is, kiabáltak emezeknek, azok sem maradtak adósak, de a rendőrök tartották a rendet.
Aztán megkezdődött a meccs, az eredményjelzőn még az akár bizakodásra is okot adó 0-0:
A pálya szélén dolgoztak a kollégák:
És persze ott voltak a biztonsági emberek, miközben mi a meccset néztük, ő minket:
Egy a ritka hazai helyzetekből, sajnos csak kapura rúgás sem volt annyi, mint amennyi gólt kellett volna rúgjon a DVSC:
Aztán kaptunk egyet, majd még egyet, és a félidő:
Az olasz szurkolók közben, a félidőhöz közeledve magukat kezdték szórakoztatni egy kis füstbombával, majd belterjes bunyóval:
Ennek láttán, s mert úgyis szünet volt, néhány debreceni szurkoló elérkezettnek látta az idő, hogy a szemközti oldalról átjőve ők is beszálljanak a buliba:
Erre aztán felsorakoztak a rohamrendőrök is:
Bár a nézőtér egy részén talán nagyobb szükség lett volna rá, a locsoló a pályán indult be a szünetben: